Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Ajda Pekkan

Ajda Pekkan

Yeni Kanallar

Ajda Pekkan

Süperstar Ayşe Ajda Pekkan 12 Şubat 1946, İstanbul doğumlu Türk şarkıcı ve oyuncu.
Süperstar

Sanat hayatına sinema ile başlayan Ajda Pekkan, 1964'te B-yüzü olarak yayınlanan ilk kaydı "Göz Göz Değdi Bana"nın ardından ilk 45'liği "Her Yerde Kar Var/Onyedi Yaşında"nın beğenilmesi üzerine müzik hayatına atıldı. 1977'de yayınladığı Süperstar albümünün getirdiği başarı ile de "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Albümün ardından Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Bambaşka Biri", "Hoşgör Sen" ve "Uykusuz Her Gece" gibi şarkılarıyla Türkiye'de müzik tarihinde önemli bir rol oynadı.

Paris, Tokyo, New York, Tahran gibi pek çok yerde konserler veren Pekkan, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca , Arapça ve Japonca olmak üzere daha pek çok dilde şarkılar söyledi. Sanatçı ulusal kamuoyunda da Türk pop divası olarak adlandırılmaktadır.

Çocukluğu ve ilk yılları

Ajda Pekkan'ın babası subay, annesi ev hanımıydı. Çocukluğu babasının işi nedeniyle Gölcük´te geçen Pekkan'ın, kardeşi ses sanatçısı Semiramis Pekkan'ın da desteğiyle, 1961 yılında dönemin popüler gece kulubü Çatı'nın sahibi olan şarkıcı İlham Gencer'e ulaşan Pekkan, ilk olarak seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla müzik çalışmalarına başlamış, Los Çatikos müzik topluluğu eşliğinde bir müddet sahne çalışması yapmıştır.

1963 yılında Ses Dergisi'nin açtığı kapak yıldızı yarışmasına katılan Pekkan, Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in bayanlar dalında ikinci olduğu yarışmada, kadınlar kategorisinde birinci seçilmiştir

Ajda Pekkan kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Ajda Pekkan ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ajda Pekkan kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Ajda Pekkan kullanıcısını takip edebilirsiniz. Ajda Pekkan kullanıcısına mesaj atabilir ve Ajda Pekkan kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Ozan Dogulu ft. Sibel Can - Kahır Mektubu 2011 | Full Yeni Albüm 2011 / 2012 |

www.facebook.com Gidiyorum Ozan Doğulu feat. Sezen Aksu Petrol Ozan Doğulu feat. Ajda Pekkan Kalp Kalbe Karşı Ozan Doğulu feat. Kenan Doğulu Daha Ozan Doğulu feat. Yalın Aşkistan Ozan Doğulu feat. Atiye Koy Koy Koy Ozan Doğulu feat. Teoman Kahır Mektubu Ozan Doğulu feat. Sibel Can Yazmışsa Bozmak Olmaz Ozan Doğulu feat. Murat Boz Müptelayım Sana Ozan Doğulu feat. Ziynet Sali Ayı Ozan Doğulu feat. Okan Bayülgen

Sayfa Yorumları RSS

  • asiye-aksu 03.02.2013 Kimler Geldi hayatımdan kimler gecti hiç birisi senin kadar sevilmedi

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.