Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Aydın Doğan

Aydın Doğan

Yeni Kanallar

Aydın Doğan

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, 1936 yılında Gümüşhane'de doğdu. Lise öğrenimini Erzincan'da tamamladı. Üniversite eğitimine daha sonra Marmara Üniversitesi olan İstanbul Yüksek İktisat ve Ticaret Mektebi'nde devam etti.

1958 yılında kendi şirketini kuran Doğan, ilk yıllarında nakliyecilik, müteahhitlik, lastik, bisiklet, radyo, ticari araç, iş ve inşaat makinaları tüccarlığı yaptı. 1970 yılına kadar da zahirecilik ve ecza depoculuğu ile uğraştı.

1974 yılından sonra İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği'nden sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Medya sektörüne 1979 yılında Milliyet Gazetesi'ni satın alarak girdi, Türkiye Gazete Sahipleri Sendikası Başkanı oldu. 1998 senesinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılan Dünya Yayıncılık Birliği toplantısında Türkiye'den, seçimle ilk kez Yönetim Kurulu üyeliği'ne seçilen kişi oldu. 1999 senesinde Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet madalyası ile ödüllendirildi ve aynı yıl Girne Amerikan Üniversitesi'nden ve 2000 yılında da Ege Üniversitesi'nden fahri doktora ünvanı aldı.

Kurduğu Doğan Medya Grubu ile, Posta, Hürriyet, Milliyet, Radikal, Fanatik, Referans, Vatan ve Turkish Daily News gazetelerini; ayrıca Kanal D, Star TV, CNN Türk'ün de içinde bulunduğu 21 televizyon kanalını bünyesine kattı.

Bunların yanı sıra; Petrol Ofisi şirketini de holding bünyesine kattı. 1998 yılında medyada daha yetenekli elemanlar yetiştirebilmek için Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesini açtı. Medya Holding bünyesinde de 50'nin üzerinde şirketin sahibidir.
Aydın Doğan kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Aydın Doğan ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Aydın Doğan kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Aydın Doğan kullanıcısını takip edebilirsiniz. Aydın Doğan kullanıcısına mesaj atabilir ve Aydın Doğan kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Sevilay Yükselir Aydın Doğan ve Doğan Medyayı anlatıyor.wmv

Aydın Doğan'ın canlı yayınlarda Can Ataklı'nın iddialarına cevap vermesiyle gündeme oturması üzerine; Sevilay Yükselir Aydın Doğan'ın eski defterlerini yenid...

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.