Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Buğra Gülsoy

Buğra Gülsoy

Yeni Kanallar

Buğra Gülsoy

Behiç Buğra Gülsoy (d. 22 Şubat 1982, Ankara), Türk tiyatro, film ve dizi oyuncususudur.

Hayatı

İlk orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. 13 yaşında ilk sahne deneyimini yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun olan Buğra, Kıbrıs'ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda rol almıştır. Kısa film yönetmenliği ve oyunculuğu da yapmıştır. Bu filmler; Trio, Heterotopya, İnsan Üçleme, Alt Üst, Nar Yarası ve Mutlu Sondur. Kıbrıs Film Derneğinin kurucularından biri olan Gülsoy, aynı zamanda Uluslararası Kıbrıs Kısa Fim Festivali'nin proje tasarımcısı ve direktörüdür. Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim aldı.
İlk kez 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi filmin başrol oyuncusu olarak Nazım karakteri ile Türk izleyicilerinin karşısına çıkan oyuncu, dizinin ardından yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül`ün yaptığı Güneşi Gördüm filminde Berat karakteriyle beyazperdeye adım attı. Ardından Atv`de yayınlanan Unutulmaz isimli dizinin Tolga karakterini canlandırdı. Derviş Zaim tarafından yönetilen ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali'nde yapılan ve 2011 yılında gösterime girmiş olan Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırmıştır. Bir sezon boyunca Kanal D'de yayınlamakta olan Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde Vural karakterini başarıyla canlandırmıştır. Kanal D'de yayımlanan, Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı Kuzey Güney isimli dizide ise Güney karakterini canlandırmaktadır.
Ankara doğumlu olan oyuncu İstanbul'da ikamet etmektedir. Tiyatro hayatına arkadaşları Serhat Teoman, Fatih Sönmez ve Emre Erkan'la birlikte kurduğu Tiyatro Kutu ile devam etmiştir. Tiyatro Kutu'nun kapanmasının ardından Serhat Teoman ve Emre Erkan'la birlikte kurdukları GET yapımla sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. Kendisi ile aynı mesleği paylaşan Burcu Kara ile evlidir.
Filmografi

Diziler
Yıl Yapım Rol Notlar
2008 Hepimiz Birimiz İçin Nazım Oyuncu
2009-2010 Unutulmaz Tolga Oyuncu
2010-2011 Fatmagül'ün Suçu Ne? Vural Günay (Namlı)* Oyuncu
2011- Kuzey Güney Güney Oyuncu
1.Sezonun son iki bölümünde karakterin soy ismi Namlı olarak geçmektedir.

Filmler

Yıl Yapım Rol Notlar
2004 Trio Kısa Film - Oyuncu
2005 Heterotopya Kısa Film - Yönetmen,Oyuncu
2006 İnsan Üçleme Kısa Film - Yönetmen,Oyuncu
2007 Alt Üst Kısa Film - Yönetmen,Oyuncu
2007 Nar Yarası Kısa Film - Oyuncu
2007 Mutlu Son Kısa Film - Yönetmen,Oyuncu
2009 Güneşi Gördüm Berat Oyuncu
2010 Gölgeler ve Suretler Ahmet Oyuncu
2011 Güzel Günler Göreceğiz Cumali Oyuncu

Meleklerin Sözü Var- Burcu Kara ♥ Buğra Gülsoy

Burcu Kara Fan Ailesi, meleğine mutluluklar diler! www.facebook.com www.burcukara.forum9.biz

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.