Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Cansel Elçin

Cansel Elçin

Yeni Kanallar

Cansel Elçin

Cansel Elçin (d. 20 Eylül 1973, Tire, İzmir), Türk sinema, tiyatro ve televizyon oyuncusu.
1982 yılından bu yana Paris’te yaşamını sürdürmekte olan Cansel Elçin, ilk ve orta eğitimini Paris’te Lycée Racine’de tamamladıktan sonra, aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okudu. Bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı tiyatroya, Fransa’nın önde gelen tiyatro okullarından Ecole Florent’e yazılarak devam etti. Gerard Depardieu, Sophie Marceau, Isabel Adjani gibi isimlerin ders verdiği Ecole Florent'te Audrey Tautou’yla aynı sınıfta okuyan oyuncu, daha sonra New York’tan gelen ve Actor's Studio’u kuran Lee Strasberg'in oğlu John Strasberg ile Jack Garfeinden sinema ve tiyatro dersleri aldı.
Okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte, Fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel tiyatro yaşamına adım attı. Tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filmlerinde de rol alan sanatçı, aynı zamanda senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği Papillon adlı kısa bir film çekti.
Bir temsilde kendisini izlemeye gelen Ferzan Özpetek ile tanışan Cansel Elçin, yönetmenin Haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu ve çekim konusunda da deneyim kazandı. Aynı zamanda bu paylaşım, kendisine Türkiye’nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu ile tanışma fırsatını da yaratmış oldu. Tomris Giritlioğlu'nun teklifi ile birlikte, Kırık Kanatlar adlı dizi için Türkiye’ye gelen oyuncu, böylece sanat hayatını Türkiye’de sürdürmeye başlamış oldu. Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde başrolü üstlenen ve Beykent Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 7. İletişim Ödülleri'nde, 8000 öğrencinin katıldığı anket sonuçlarına göre "En İyi Erkek Dizi Oyuncusu" ödülü alan Cansel Elçin, Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet adlı sinema filmi ile, Türk sinemasına da adım atmış oldu.
Son olarak Özhan Eren'in yönettiği 120 adlı sinema filminde "Süleyman Teğmen" olarak karşımıza çıkan oyuncunun; yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryosunu üstlenmesinin yanında, birkaç sürpriz rolle de karşımıza çıktığı sinema filmi Kampüste Çıplak Ayaklar' Ekim 2009'da gösterime girmiştir.
2010'da da Gönülçelen adlı televizyon dizisi ile karşımıza çıkan oyuncu ayrıca Sertap Erener'in Bir Damla Gözlerimde adlı şarkısının klibinde de oynamıştır. 4 Şubat 2011'de gösterime giren Aşk Tesadüfleri Sever filiminde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Filmografi

Yönettiği filmler
2009 - Kampüste Çıplak Ayaklar »
2007 - Papillon - Kelebek » Cansel Elçin izle

Yer aldığı bazı sinema filmleri

2011 - Aşk Tesadüfleri Sever
2009 - Ada »Talip Ertürk Ve Murat Emir Eren
2009 - Kampüste Çıplak Ayaklar
2008 - 120 » Özhan Eren ve Murat Saraçoğlu
2006 - Küçük Kıyamet » Yağmur ve Durul Taylan
2004 - L'equilibre De La Terreur » Jean-Martial Lefranc
2004 - Tu Vas Rire Mais Je Te Quıtte » Philippe Harel
2002 - A Plus Pollux » Luc Pages
2001 - L'art (Delicat) De La Seductıon » Richard Berry
1999 - Le Cœur A L'ouvrage » Laurent Dussaux
1998 - Harem Suare (Le Dernier Harem) » Ferzan Özpetek
1997 - Irma Vep » Olivier Assayas

Yer aldığı TV filmleri

2004 - Navarro–Une Femme Aux Abois » José Pinheiro
2002 - La Crim' » Denis Amar
1999 - Route De Nuit » Laurent Dussaux

Yer aldığı bazı diziler

2012 - Kötü Yol (Kenan Yılmazer)
2011 - Yalancı Bahar (Selim-Aziz)
2010 - Gönülçelen (Murat)
2008 - Cennetin Çocukları (Ömer)
2006-2008 Hatırla Sevgili (Ahmet)
2005 - Kırık Kanatlar(Cemal)

Yalanci Bahar

Yalanci Bahar Yalancı Bahar Yalanci Bahar - Zeynep & Selim Agla Kalbim Yalancı Bahar - Zeynep & Selim Agla Kalbim Yalanci Bahar - Müge & Aziz Yalancı Bahar - Müge & Aziz Yalanci Bahar - Zeynep & Mehmet Yalancı Bahar - Zeynep & Mehmet Yalanci bahar 9.Bölüm Final Yalancı Bahar 9.Bölüm Final Yalnaci bahar 9.Bölüm Sahneleri Yalancı Bahar 9.Bölüm Sahneleri Yalanci Bahar Final Klibi Yalancı Bahar Final Klibi Bengü Agla Kalbim Agla Yalanci Bahar Yalancı Bahar Cansel Elcin Fahriye Evcen Merve Sevi Yalanci bahar Dizi Melodileri Part Yalanci Bahar Jenerik Yalancı Bahar Yalanci Bahar

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.