Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa

Ceynur Biçer Arslan

Ceynur Biçer Arslan ya da kısaca Ceynur (d. 3 Nisan 1978), Türk pop müzik sanatçısı.

Konu başlıkları
1 Biyografi
1.1 Müzikal kariyeri
1.2 İlk albüm dönemi
2 Diskografi
2.1 Albümleri
2.2 Video klipleri
2.3 Liste başarıları
3 Dış bağlantılar
4 Kaynakça

Biyografi
Müzikal kariyeri
Ceynur, 3 Nisan 1978'de İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duymaya başladı. Henüz ortaokuldayken katıldığı "Pop Show 93 Şarkı Yarışması" ile ilk sahne deneyimini yaşadı. Bunu takip eden "Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması"nda "En İyi Kız Solist" dalında birincilik elde etti. Üniversite eğitimine devam ederken 2001 yılında katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finali ile başladı. "Kayıp Bir Melek" ve "Hep Aşk Olsun" adlı iki şarkıyla son 10'a kalmayı başardı. Ancak, finalde Türkiyeyi temsil etmeyi başaramadı.

İlk albüm dönemi
Yaklaşık 2 senedir hazırlıkları süren ilk albümü "Aşk, Yağmur Ve Çikolata"yı 6 Kasım 2009 yılında Dokuz Sekiz Müzik'ten yayınladı. Albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü eşi Erkin Arslan üstlendi. Albümün ortak yapımcılığını Ömer Ahunbay ve Ahmet Çelenk, Jinglehouse & DSM etiketleriyle gerçekleştirdiler. Erdem Sökmen, Onur Alatan, Ant Şimşek, Volkan Başaran, Evrim Kurtiç, Sonat Özer, Levent Candaş, Mehmet Çelik, Ersin Özer, Barış Ertürk, Yurdal Tokcan, Berna Keser, Ömer Öztüyen ve Gündem Yaylı Grubu gibi müzik dünyasının başarılı isimleri albüm için bir araya gelirken, albüm grafik tasarımını Engin Yağmurdereli ve illüstrasyonunu Behnan Shabbir, Ceynur’un imaj danışmanlığını ise Ceyda Balaban yaptı. Albüme çekilen ilk klip "Yağmur" oldu. Klibin yönetmenliğini ise Murat Onbul yaptı. Çekimleri bir tam gün süren klipte sanatçı, birbirinden farklı dört kadın karakteri canlandırdı.Şarkı, Türkiye müzik listelerine ilk olarak 19 Kasım tarihli listede 120. sıradan girdi. 26 Kasım tarihli listede ise tam 115 basamak birden yükselerek 5. sıraya kadar yükseldi.

Albümün ikinci video klibi ise Şubat ayında "Aşk" isimli şarkıya geldi.

Ceynur - Arabada Dinle (Official Video)

Ceynur "Arabada Dinle" Official Video ARABADA DİNLE (2011 / DOKUZ SEKİZ MÜZİK) iTunes:http://georiot.co/1WwB http://www.facebook.com/dokuzsekizmuzik http://w...

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter

Kanalın En Çok İzlenen Videoları


Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.