Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Erdinç Erişmiş

Erdinç Erişmiş

Yeni Kanallar

Erdinç Erişmiş

Erdinç (d. 28 Kasım 1966, Kayseri), Türk müzisyen, besteci ve yorumcusu. Türk pop müziği'nin büyük ismi Kayahan Açar'ın yeğenidir.

İlköğretimini Kayseri Talas Derviş Güneş İlkokulu ile Ankara'da Kavaklıdere İlkokulu'nda bitirdi. Ankara'da G.O.P Ortaokulu ve Ankara 50.Yıl Lisesi'ni bitirdikten sonra Çukurova Üniversitesi Mersin Turizm İşletmeciliği bölümünü kazanarak Mersin'e yerleşti. Lise yıllarında Ankara'da O.D.T.Ü. Spor Kulübü, Mersin'de Çukurova Spor Kulübünde basketbol oynadı.

Ortaokul yıllarında hobi olarak ilgilendiği müzik, 1985 yılından itibaren profesyonel mesleği oldu. 1992 yılında ilk albümü "Yalnız Yıldızlar", daha sonra 1999 yılında "İlk Gözağrım" adlı ikinci albümünü hazırladı. 1990 yılında Nilüfer'in albümüne "Her şey Bitecek Bir gün", 1995'te Coşkun Sabah albümüne "Boncuk Boncuk", Herşeyim Senin Olsun, Gitme Kal" isimli şarkılarını verdi. 1985 yılından itibaren beste ve söz yazarlığı çalışmalarının yanı sıra sahne çalışmaları da yapan sanatçı 2003-2005 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent orkestrasında solist olarak görev aldı. Akustik gitar, bağlama ve klavye çalabiliyor.

DEVRAN-ERDİNÇ ERİŞMİŞ

Müzik:Erdinç Erişmiş Söz:Erdinç Erişmiş Düzenleme:Soner Kıvanç Yönetmen:Hakan Doğanay yönetmen:hakan doğanay.

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.