Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
hadise açıkgöz

hadise açıkgöz

Yeni Kanallar

hadise açıkgöz

Türk Sanatçı. Hadise (tam adıyla Hadise Açıkgöz)22 Ekim 1985 te Belçika'da doğdu.Sanatçı Sivas'lı bir ailedendir.
Sanat hayatı Belçika'nın Pop Idol yarışması sayılan (Türkiye'deki Popstar gibi) Idool 2003'te başladı.Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından keşfedildi.Her ne kadar yarışmayı kazanamasa da, kendisine yapımcılarve organizatörler tarafından albüm çıkarmak için teklifler sunuldu.
Sanatçının teklifleri değerlendirmesiyle ilk single'ı Sweat (Terle - 1 Kasım 2004) çıktı ve müzik tv ve radyo kanallarında klipleri gösterilmeye başlandı.Hadise Açıkgöz daha sonra 2. single olan Stir Me Up (Kışkırt Beni - 6 Mayıs 2005)ile tüm Avrupa'da farkedildi ve çıkış parçası "Stir me up", pek çok Summer Hits albümüne girmeyi başardı.
Üçüncü single'ının adını taşıyan Milk Chocolate Girl (Sütlü Çikolata Kız - 9 Ekim 2005), daha sonra Hadise'nin lakabı oldu.
Hadise dördüncü singlende Ain't No Love Lost (13 Ocak 2006) albümündeki Ain't No Love Lost şarkısının Burdayım ismiyle Türkçe versiyonu yapıldı.
Hadise beşinci single'ı Bad Boy yani Kötü Çocuk - 4 Ağustos 2006 da yazın çıktı ve diğerleri gibi o da pek çok dinleyici tarafından olumlu eleştiriler aldı. 3 Ekim 2007 tarihinde yeni single çalışması olan "A Good Kiss" adlı singlenı çıkardı ve yeni klibini de İstanbul'da çekti.
Türkiye'deki menajerlik şirketi Runltd.(Süheyl Atay) ile 2006 Nisan ayından beri çalışmaktadır.Hadise ilk Türkiye Konserini Izmir'de "Loop" Kulübünde verdi.2006 da sık sık Türkiye'ye gelen Hadise Açıkgöz başta Kanal D'de yayınlanan Beyazıt Öztürk'ün sunduğu Beyaz Show olmak üzere pek çok program ve etkinliklerde bulundu.Bu sırada hayranı olduğu Tarkan Tevetoğlu ile sahneye çıkan Hadise, bundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Hadise popstar yarışma programında sunuculuk yapmıştır.. Başta Maxim dergisi , Esquire dergisi , Tempo dergisi ve Aktüel dergilerine kapak oldu.
Christina Aguilera'yı örnek aldığını , Brandy ve Beyonce'yi gördüğünü belirten Hadise Açıkıgöz; sanatçılar Janet Jackson,Prince, Alicia Keys, Tina Turner, Toni Braxton, Jamiroquai ve U2'nun da, yaptığı müziği etkilediğini söylüyor. Şarkılarında rock, klasik, soul ve diğer dünya müziklerini harmanlamaya çalıştığını belirtmektedir.
Hadise, müzikal kariyerinin yanı sıra akıcı bir şekilde Türkçe ve İngilizce ,Flemenkçe, Fransızca konuşabiliyor ve Hasselt'te pazarlama üzerine ihtisas yaptı. Tüm boş zamanlarını müzikle değerlendiren Hadise Açıkgöz, genellikle Müzik sözü yazıyor, müzik besteliyor, stüdyo kayıtları ve konserler arasında koşturuyor. Bunların yanında spor yapmayı, arkadaşlarıyla takılmayı ve erkek kardeşi,iki kız kardeşi ve annesiyle zaman geçirmeyi de pek seviyor.

Hadise - Sil Bastan

Hadise - Sil Bastan Huseyin Demirezen. http://www.facebook.com/hadisevideolar

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.