Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa

Hande Yener

Hande Yener kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Hande Yener ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hande Yener kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Hande Yener kullanıcısını takip edebilirsiniz. Hande Yener kullanıcısına mesaj atabilir ve Hande Yener kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Makbule Hande Özyener 12 Ocak 1973 doğumlu , bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör. İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğup büyüyen Hande, çalıştığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Sezen Aksu'yla tanıştı ve 2 yıl Sezen Aksu’nun vokalistliği yaptı. Bu sırada şan dersleri aldı ve farklı müzisyenlerle tanıştı.
Hande Yener, 2000 yılında piyasaya sürdüğü ilk albümü Senden İbaret ile büyük bir çıkış yakaladı. Ardından Hande Yener 2002 yılında Sen Yoluna Ben Yoluma adını verdiği 2.stüdyo albümünü, 2004 yılında "Kırmızı", "Acele Etme" ve "Acı Veriyor" gibi büyük hit şarkılarının bulunduğu Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor albümünü çıkardı. 2006 yılının Ocak ayında Türk pop müziğinde yeni bir akım başlatan Apayrı albümünü; 2007 yılında ise elektronik müziğe geçiş yaptığı Nasıl Delirdim? albümünü piyasaya sürerek Türkiye'ye elektronik müziği getiren sanatçı oldu. 2008 yılında Hipnoz, 2009 yılında Hayrola? albümünü piyasaya sürerek elektronik müzik yapmaya devam etti. 2010 yılına gelindiğinde Hande'ye Neler Oluyor? albümüyle 6 yıl aradan sonra pop müziğe geri döndü. Albümdeki yer alan "Sopa" ve "Bodrum" şarkıları listelerde büyük başarı elde etti. 2011 yılının Nisan ayında Sinan Akçıl ile "Atma" şarkısında düet yaptı ve 2011'in Eylül ayında 9.stüdyo albümü Teşekkürler'i piyasaya sürdü. Albümden "Bana Anlat", "Unutulmuyor", "Teşekkürler" ve "Havaalanı" şarkılarını kliplendirdi. Sanatçı son olarak ünlü pop-rock grubu Seksendört ile birlikte Rüya adını verdiği albümü piyasaya sürdü. Albümün ilk klibi, albümle aynı adı taşıyan "Rüya" şarkısını çekildi.
Madonna'dan etkilendiğini söyleyen Hande Yener, farklı giyim tarzı, müziğindeki sürekli değişim ve video klipleriyle ilgi çekmektedir. Sanatçı, Türkiye'de 2000'li yıllarda tek bir albümle 1 milyon albüm satış rakamını geçen ender sanatçılardan biridir ve yalnızca Türkiye genelinde 3.5 milyona yakın albüm satışı bulunmaktadır. Aynı zamanda Hande Yener'in oyunculuk deneyimleri de bulunmaktadır. Farklı dizi ve filmlerde konuk oyuncu olarak rol almıştır ve Nisan 2012'de Demet Akalın ile birlikte, Morhipo adındaki bir internet mağazasının reklamlarında oynamıştır.Tüm bunların dışında Hande Yener, bir annedir ve "Çağın Kulaçoğlu" adında bir oğlu vardır.

Hande Yener - Dön Bana (JoyTürk Akustik Canlı Performans)

JoyTürk Akustik Programı 8 Nisan 2012 tarihli Canlı Peformansı

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.