Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa

Hülya Avşar

Hülya Avşar kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Hülya Avşar ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hülya Avşar kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Hülya Avşar kullanıcısını takip edebilirsiniz. Hülya Avşar kullanıcısına mesaj atabilir ve Hülya Avşar kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

10 Ekim 1963 doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusu, aynı zamanda şarkıcı ,sunucu,tv programcısı.
Celal Avşar ve Emral Avşar ın ilk çocuğu olarak Edremit-Balıkesir'de doğdu. Ailesi tarafından Kürtçe "malakan curri" diye çağırılırdı. Sarışın anlamına gelir.Anne Meral hanım tarafından Balıkesir'li olan Avşar'ın baba sülalesi Ardahan-Hasköy'lüdür. Hülya Avşar, Avşar-Pirebat Kürt aşiretine mensuptur. Rivayete göre, bu aşiretin yüzyıllar önce Bingöl'den Ardahan'ın Hasköy ilçesine yerleştiğide söylenir. Babası Celal Avşar Kürt ve annesi Emral Avşar ise Türk kökenli bir aileye mensuptur.
Bulvar Gazetesi'nin 1982 yılında düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışmasında birinci seçildi , fakat evli olduğu ortaya çıkınca tacı geri alındı. 1983 yılı Avşar'ın yaşamında dönüm noktasıydı. Bir anda herkesin merak ettiği birisi olan Hülya Avşar, İzmir Fuarı’nda Uğur Böcekleri grubu ile birlikte sunuculuk yaptı (1983). Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü oynadığı Haram filmi ile kariyerine başladı.
Kariyerine müzik eğitimi aldıktan sonra müzikaller ile devam etti.Ayrıca 6 albüm ve 1 single ile yaptı. 1995 yılının sonlarında çıkarttığı Yarası Saklım adlı albümüyle döneme damgasını vurdu. "Bu Gece Uzun Olacak" adlı parçası, şarkının çıkış klibiydi. Klip, Hülya Avşar'ın popo sallama sahnesi başta olmak üzere daha pek çok sahnesi ile bir kült haline geldi.Çok tartışıldı. Klip, feministlerin tepkisini topladı, ancak ikinci klip "Yürü Ya Kulum" oldukça feminist ve erkek karşıtı bir klip oldu. Albümden üçüncü klip bir Suat Suna şarkısı olan "Sensiz Kaldım" şarkısına çekildi. Şarkı tüm kesimlerce beğenildi ve pek çok kişi tarafından Hülya Avşar'ın söylediği en iyi şarkı olarak görüldü. Hülya Avşar artık 90'ların en çok konuşulan kadınlarından biri haline gelmişti.
1998 yılında yayınladığı Hayat Böyle albümüyle müzik kariyerindeki yerini sağlamlaştırdı. Serdar Ortaç'ın "Aradın Mı" adlı parçasıyla o yıl her yerde dinlendi. Şarkının klibinin de beğenilmesi üzerine, "Aradın Mı", Hülya Avşar'ın "Bu Gece Uzun Olacak"tan sonra en çok bilinen şarkısı oldu. Albümden ikinci klip "Ah Be Güzelim" parçasına çekildi. Sanatçı, bu şarkıyla da başarı sağladı.
2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen yılın müzik ödüllerinde en iyi kadın şarkıcısı seçildi. Bir ara Hülya Avşar, Günaydın Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.Show TV'de kendi hazırlayıp sunduğu Hülya Avşar Show'u yaptı. Medyapım tarafından talk show formatında yayınlanan programının yönetmenliğini Birkan Uz ve Uğur Aksay yaptı. Avşar Show aynı zamanda Türkiye'de ilk defa Uğur Aksay tarafından uygulanan 16/9 mm sinematografik formattaki dijital rejili seti ile çekilen show programı olma özelliğini taşımaktadır.Avşar, TV şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan ayrı olarak,aynı zamanda reklam filmlerinde de oynadı ve hâlâ Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmaktadır.Hülya Cup adında tenis turnuvası düzenlenmektedir.Hülya Cup, her yıl Türkiye genelinden yaklaşık 1000 tenisçinin katılımıyla gerçekleşmektedir. Her söylediği medya tarafından takipedilen sanatçılardandır.
Özel yaşamı
Hülya Avşar - Kaya Çilingiroğlu ile olan evliliğinden olma 1998 yılında doğan Zehra isminde bir kız çocuğu sahibidir. Hülya Avşar,Kaya Çilingiroğlundan 2005 yılında boşandı. Hülya Avşar sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır. Kaya Çilingiroğlu'ndan boşandıktan sonra bir süre iş adamı Sadettin Saran ile anılmıştır.. Annesi Emral Avşar, 6 Şubat 2009'da kanserden hayatını kaybetmiştir.

Hülya Avşar-Ah Be Güzelim

Hülya Avşarın en güzel şarkılarından biri!

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.