Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa

Levent Üzümcü

Levent Üzümcü, 6 Temmuz 1972, İzmir doğumlu Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur.

Levent Üzümcü Özgeçmişi

İlkokulu Karşıyaka Aydoğdu İlkokulu'nda, liseyi de İzmir Eşrefpaşa Lisesi'nde okudu. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu, Los Angeles Film Okulu Oyuncu Yönetmenliği eğitimi almıştır.
1996 yılından beri İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusudur. Atv'de yayınlanmış olan Avrupa Yakası adlı dizide Cem karaktarini canlandırmıştır.
Ayrıca haftanın 3 günü Türkmax'ta yayınlanan Akıl Şampiyonu adlı yarışmayı sunmaktadır. Ada ve Batu Üzümcü'nün babası olan Levent Üzümcü, psikolojik danışman Ebru Tuay Üzümcü ile evlidir.

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Tehlikeli İlişkiler : Choderlos De Laclos
Alevli Günler : Irmak Bahçeci
Gagarin Sokağı : Gregory Burke
Maskeliler : Ilan Hatsor
Tozlu Çizmeler : İsmet Küntay
Can Tarlası : Kemal Kocatürk
Barut Fıçısı : Dejan Dukovski
Gündüze Gebedir Gece :
Danton'un Ölümü : Georg Büchner
Candan Can Koparmak : Orhan Asena
Macbeth : Shakespeare
Bir Adam Yaratmak : Necip Fazıl Kısakürek
Küçük Nasrettin (Çocuk Oyunu)
Kuyruklu Yıldız Altında : Hüseyin Rahmi Gülpınar/Güner Sümer
Metro Canavarı
Defne Dalı
Hayvan Çifliği : George Orwell
Mumammer Muammer
Çil Horoz
Vişne Bahçesi : Anton Çehov
Oz Büyücüsü
Filmografi

Oynadığı Bazı Sinema Filmleri
Beyza'nın Kadınları 2005
Umut 2008
Abimm 2009

Oynadığı Diziler
Acayip Hikayeler 2012
Anneleri ile Kızları 2011
Şen Yuva 2010
Avrupa Yakası (2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009)
Serseri Aşıklar (dizi) 2003
Bayanlar Baylar 2002
Biz Size Aşık Olduk 2002
Evdeki Yabancı 2000
Küçük İbo 1998
Bir Umut 1997

Oynadığı Bazı Televizyon Filmleri
Kabuslar Evi: Kaçan Fırsatlar Limited

Levent Üzümcü kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Levent Üzümcü ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Levent Üzümcü kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Levent Üzümcü kullanıcısını takip edebilirsiniz. Levent Üzümcü kullanıcısına mesaj atabilir ve Levent Üzümcü kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Anneler ile Kizlari 13 Trailer & Photos

BAŞROLLERİNİ EBRU ÖZKAN, FERİDE ÇETİN VE LEVENT ÜZÜMCÜ'NÜN PAYLAŞTIĞI, ANNELER İLE KIZLARI DUYGU YÜKLÜ BİR BÖLÜM İLE EKRANLARDA OLACAK Gülizar töre kanunlarından kaçabilecek mi? Hasret kaldığı oğluna kavuşmanın bedeli ne olacak? Defne nasıl karar verecek? Tüm sorular Pazartesi akşamı Star TV'de yanıt bulacak. Hiç beklemediği bir anda Ömer'i karşısında gören Gülizar için yeni kararlar alma zamanıdır. Ömer, Gülizar ve Gülcan'la birlikte İstanbul'dan uzaklara gitme planları yapar. Gülizar ise Malatya'ya doğru yola çıkar ve amacı ne olursa olsun gidip Yusuf'u almaktır. Gülizar'ın Malatya'ya gittiğini öğrenen Ömer hiç düşünmeden peşine takılır. Ancak bu yolculuk bir süre sonra onları başka yönlere savuracaktır. Gülizar'ın ölüme gidişini eli kolu bağlı izlemekten başka bir şey gelmez Ömer'in elinden. Gülizar'ın tehlikenin tam ortasında kaldığını öğrenen Defne ise zor bir karar almak zorundadır. Ya Gülizar'ı orada kaderine terk edecek ya da peşinden gidecek. Gülizar aylar sonra Yusuf'una kavuşur. Ancak bu kavuşmanın, bir ömür sürecek ayrılığın başlangıcı olacağını bilmiyordur anne-oğul. Yayın Tarihi : 14 Kasım Pazartesi Yayın Saati : 20:00

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.