Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Merih Ermakastar

Merih Ermakastar

Yeni Kanallar

Merih Ermakastar

Merih Ermakastar kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Merih Ermakastar ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Merih Ermakastar kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Merih Ermakastar kullanıcısını takip edebilirsiniz. Merih Ermakastar kullanıcısına mesaj atabilir ve Merih Ermakastar kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Merih Ermakastar, 10 Mayıs 1975, İstanbul doğumlu Türk şarkıcı ve sinema oyuncusudur.

Merih Ermakastar Çocukluğu ve gençliği

Merih Ermakastar , ilkokulu Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu'nda okudu. Ardından, Anadolu Lisesi sınavlarını kazanarak, Saint Joseph'de 1 sene öğrenimine devam etti. Orta öğretiminde Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarında trompet ana sanat dalı, lisede ise Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi müzik hazırlık okulunu bitirdi.
Burada 3 yıl yatılı olarak okudu. Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu Kadro Sınavını kazanarak 657'ye tabii devlet memuru oldu. 3 sene sonra ise görevinden istifa etti. Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı. Dokuz yaşından beri piyano on iki yaşından beri de trompet çalıyor.

Merih Ermakastar Müzik kariyeri

8 Ağustos 2000 tarihinde Cenk Eren'e vokal yapmaya basladı. Merih Ermakastar 2001-2002 yılları arası People ve Andon adlı barlarda trompet şovu yaptı. Bunların yanı sıra Reina'da da trompet şovu yaptı. 2002'de Mehmet Ali Erbil'in sunmuş olduğu Çarkıfelek'te trompet çaldı.
2003 yılının Mayıs ayında ise Arma müzik şirketinden Can Ayazım adlı ilk albümünü çıkardı. Bu albümün ilk klibi, albümünde çıkış parçası olan Acı Bana Yetmiyor adlı parçaya çekildi. Sahnelerde sadece ismi olan Merih'i kullandı.
Bu albümden sonra müzik camiasında fazla bir boy göstermedi, fakat Serdar Ortaç'a vokal yapmaya devam etti.
2010 yılında Yasaksın ve Serdar Ortaç imzalı Hazan Yeri parçalarının bulunduğu single çalışması yaptı. Daha sonra Ossi Müzik etiketiyle sözü ve bestesi kendisine ait olan Hiç Özür Bekleme isimli singleını yayınladı. 2011 yılında ise sözü bestesi Serdar Ortaç ve kendisine ait olan Veresiye Sevda isimli şarksının olduğu ve tüm singlelarının toplandığı 6 parçalık bir albüm yayınladı.
Kendi albüm çalışmalarının yanı sıra Emre Altuğ'a 2011 yılında çıkarmış olduğu "Zil" isimli albümünde yer alan "Hastasıyım" adlı şarkıyı verdi.

Merih Ermakastar Oyunculuk kariyeri

Oyunculuğa ilk adımını henüz 7 yaşındayken rol aldığı "O Kadın" adlı filmle attı.
1997 yılında Hiç Bana Sordun mu ?, 1998 yılında Affet Bizi Hocam, 2000 yılında Üvey Baba ve Üzgünüm Leyla, 2004 yılında Çemberimde Gül Oya 2005 yılında Davetsiz Misafir ve 2006 yılında "Binbir Gece" adlı dizilerde rol adı.

Merih - Acı Bana Yetmiyor

Merih - Acı Bana Yetmiyor

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.