Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa

Murat Evgin

Murat Evgin kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Murat Evgin ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Murat Evgin kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Murat Evgin kullanıcısını takip edebilirsiniz. Murat Evgin kullanıcısına mesaj atabilir ve Murat Evgin kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Murat Evgin 15 Kasım 1977; İstanbul doğumlu Türk besteci ve şarkıcıdır. Murat Evgin kendisi gibi şarkıcı olan Erol Evgin'in oğludur.
İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu'nda okuduktan sonra İstek Vakfı Özel Belde Lisesi'nde orta ve lise eğitimini tamamladı.Murat Evgin Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo - TV - Sinema ve New York Üniversitesi Intensive Film Workshop bölümlerinde okuduktan sonra; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptı.

Murat Evgin Meslek hayatı

Okul yıllarında çesitli gruplarla çalışan Murat Evgin; 1993 yılında babasının 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak profesyonel müzik hayatına başladı. İngiltere ve Amerika' da müzik eğitimi aldıktan sonra Beni Ellere Verdin adlı ilk albümünü çıkardı. 2002 yılında Erol Evgin ile birlikte Baba - Oğul Konser Show turnesine çıktı. 2003 yılının Şubat ayında 2. albümü İnan Bana'yı çıkardı. 2005 yılının Mayıs ayında 3. albümü Dün Bugün Yarın'ı çıkardı. Albümdeki şehit şarkısının klibinde Türk sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit oynadı. Şarkının telif haklarından elde edilen tüm gelir Mehmetcik Vakfı'na bagışlanmıştır.
Murat Evgin ayrıca Arka Sokaklar, Acemi Cadı, Sahra, Ben Evleniyorum, Sevda Masalı Kalplerde İkinci Bahar, Çocuğun Var Derdin Var, Haylaz Babam, Ah Kalbim, Ya Şundadır Ya Bunda, Hayaller Gerçek Oluyor, Şimdi Zayıflamak İstiyorum ve Aura gibi dizi, film ve TV programlarının müziklerini yaptı.

murat evgin seni uzaktan sevmeme izin ver.wmv

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.