Türkçe English
Kayıt Ol
facebook login
twitter login
Anasayfa
Murat Yıldırım

Murat Yıldırım

Yeni Kanallar

Murat Yıldırım

Murat Yıldırım kullanıcısının vidsbook sayfasına hoşgeldiniz. Murat Yıldırım ile ilgili tüm videolara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Murat Yıldırım kullanıcısının videolarını ve videolara yapılan yorumları izleyebilirsiniz.. Murat Yıldırım kullanıcısını takip edebilirsiniz. Murat Yıldırım kullanıcısına mesaj atabilir ve Murat Yıldırım kullanıcısını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Murat Yıldırım 1979, Konya doğumlu , Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Murat Yıldırım'ın Hayatı

Murat Yıldırım, aslen Mardinli olan babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979'da Konya'da doğdu.Murat Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu.
Murat Yıldırım'ın Özel hayatı

Murat Yıldırım 20 Haziran 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi.

Kariyeri

Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Murat Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım'ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.
2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.
Murat Yıldırım 2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.
Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya'ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.
2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.
2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırmaktadır. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.

Filmografisi

Sinema
Yıl Başlık Rolü Notlar
2005 Organize İşler (figüran)
2006 Araf Cenk
2009 Güz Sancısı Behçet
Televizyon
Yıl Başlık Rolü Notlar
1999 Ayrılsak da Beraberiz
2003 Hayat Bilgisi
Patron Kim
Ölümsüz Aşk
2004 Bütün Çocuklarım Mesut
Büyük Yalan Okan
2006-2007 Fırtına Ali
2007-2008 Asi Demir
2009 Ey Aşk Nerdesin Polis Konuk Oyuncu
2009-2010 Aşk ve Ceza Savaş
2012- Suskunlar Ecevit
Tiyatro
Yıl Başlık Rolü Notlar
Kimsesizler
Salaklar sofrası Cheval Orijinali: Le Diner de Cons

Suskunlar 10.Bölüm - Ecevit Ruhunu Kime Sattı?

Kuyudibi mahallesinde doğup büyüyen, arkadaştan da öte kardeş gibi olan Ecevit, Bilal, İbrahim ve Zeki adlı çocuklar, bir gün masum bir hata yaparlar ve tüm hayatları değişir. Tek bir günde büyümek zorunda kalan bu dört arkadaş, başlarına gelenleri unutacaklarına ve bir daha birbirlerini görmeyeceklerine dair bir söz verirler. Ancak yıllar sonra içlerinden biri suskunluğunu bozar ve simdi bambaşka hayatlar yaşayan arkadaşları bir araya toplar. Şimdi bu dört delikanlı; Ecevit, Bilal, İbrahim ve Zeki, çocuk çetelerinin vazgeçilmez elemanı Ahu'yu da bir noktada yanlarına alarak, geçmişte yaşadıklarının intikamını almaya karar verirler. Ancak bazı soruları cevaplamak zorundalar. Aşk mı kazanacak, dostluk mu, yoksa intikam mı? Tür: Dram, Romantik, Suç Oyuncular: Aslı Enver, Murat Yıldırım, Sarp Akkaya www.tims.tv www.turkweb.tv SUSSTARS S01 E10 P05

Mesajınızı Paylaşın

500  Karakter
Vidsbook.com Reklam Alanı

Sık kullanılanlara ekle
  © Copyright 2013 Vidsbook - Her hakkı saklıdır.